Ważna informacja - transmisja Liturgii na żywo
piątek, 17 kwietnia 2020 10:27

Informujemy, że od dnia dzisiejszego jest możliwosć uczestniczenia w nabożeństwach w naszym kościele poprzez transmisje z kamery stacjonarnej. Przekaz jest odbierany na internetowej stronie Parafii po kliknięciu w menu głównym (po prawej stronie) przycisku "Transmisja na żywo". Jest on dostępny 24/7.

Ponadto jest możliwość obserwacji panoramy Krzepic: https://airmax.pl/kamery/krzepicepanorama

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
czwartek, 16 kwietnia 2020 15:07

„Idąc drogą krzyżową: XIII”

Ciało Jezusa zostało zdjęte z krzyża i złożone w ramiona Matki. Serce Maryi miecz przeniknął. I w ten sposób już na zawsze złączyła swoje Serce z Sercem Syna. Ale mimo bólu i cierpienia nie przestała wierzyć wszystkiemu, co powiedział Jezus. Dlatego jako jedyna nie przyszła do pustego grobu, bo wierzyła, że Jezus zmartwychwstanie. Warto więc zawierzyć się Maryi i złączyć swoje serce z Jej Niepokalanym Sercem, a Ona napełni nas taką wiarą, która nigdy nie zwątpi w zmartwychwstanie, nawet gdyby cały świat zaległy ciemności.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
środa, 15 kwietnia 2020 15:02

„Idąc drogą krzyżową: XII”

Jezus umiera na krzyżu. Wydaje się, że stracił wszystko i przegrał wszystko. Ale to nie jest prawda. Dopiero w świetle zmartwychwstania dostrzegamy głęboki sens Jezusowej śmierci. Dzięki tej ofierze pokonał śmierć, pokonał też szatana i odkupił ludzki grzech. A zmartwychwstając zbawił nas czyli dał nam nowe wieczne życie z Bogiem. Dlatego spoglądając na krzyż, podziękujmy Jezusowi za Jego śmierć dla nas. I pomyślmy: czy jesteśmy przygotowani na śmierć i życie wieczne z Bogiem. Bo tylko wtedy życie ma sens.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
wtorek, 14 kwietnia 2020 15:00

„Idąc drogą krzyżową: XI”

Jezus przybity do krzyża. To ludzie zgotowali Mu ten los. On się nie buntuje i poddaje się temu przytwierdzeniu do krzyża, bo wie, że tylko w ten sposób zbawi świat. Ale nawet wisząc na krzyżu pozostaje sobą. Słychać to w modlitwie wstawienniczej za swoich oprawców: „Ojcze, odpuść im, bo nie wiedzą, co czynią”; oraz w słowach skierowanych do jednego z łotrów: „dziś będziesz ze Mną w raju”. Obecnie i my również żyjemy w ogromnych obostrzeniach, które przypominają przybicie do krzyża. Ale możemy tak jak Jezus i w tej trudnej sytuacji pozostać sobą czyli pozostać człowiekiem i dzieckiem Bożym. Stać nas przecież na słowa płynące z serca, które są wsparciem, zrozumieniem i przebaczeniem.

 
Myśli Proboszcza na trudny czas
poniedziałek, 13 kwietnia 2020 14:42

„Idąc drogą krzyżową: X”

Jezus został z szat obnażony. Jest On nagi i poraniony, ciało Jego jest poszarpane biczowaniem i całe pokrwawione. Piłat o Nim powiedział: „ Ecce homo”- oto człowiek. Tak wielu ludzi jest do Niego podobnych, tak wielu jest poranionych. Ale trzeba zauważyć, że ten Jezus z obrazu „ Jezu, ufam Tobie” jest tym „ Ecce homo”, tylko już po zmartwychwstaniu. Dlatego warto otworzyć się na obecność i miłosierdzie Chrystusa, bo On przynosi nam nowe życie i w Jego ranach jest nasze zdrowie. Jezu, ufam Tobie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 23