Ogłoszenia - 28 listopada 2021 - 1 Niedziela Adwentu

28. 11. 2021

1 NIEDZIELA  ADWENTU

ZACHOWUJEMY ZASADY BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO PODANE PRZEZ WŁADZE CYWILNE.

PROSIMY BY UŻYWAĆ  MASECZKI ZASŁANIAJĄCE USTA I NOS. ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA ZE WSZYSTKICH ŚRODKÓW CHRONIĄCYCH PRZED ZAKAŻENIEM LUB CIĘŻKIM PRZEBIEGIEM CHOROBY - SZCZEGÓLNIE PRZEZ SKORZYSTANIE ZE SZCZEPIEŃ.

 

Zachęcamy do osobistej adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy wieczystej adoracji: w niedziele od 13.00  do  17.00   oraz  w dni powszednie od 7.00 do 17.00 .

ADWENT -  to nasze przygotowanie do Świąt Narodzenia Pańskiego. Ale przecież Adwent to coś więcej niż zewnętrzne przygotowanie do świąt. To okazja do zamyślenia czy Chrystus znajdzie we mnie Wiarę gdy przyjdzie? Czy trwam w Nadziei mimo doświadczania trudów dzisiejszych czasów? Czy nie tracę życzliwości, cierpliwości wobec bliźnich? Czy jestem człowiekiem Czuwania by nie zmarnować czasu na narzekanie i gorycz? Zachęcamy już dziś do adwentowych postanowień i do udziału w Roratach, w rekolekcjach; zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania by odrodziła się w nas Chrystusowa obecność.

DZIŚ: - taca inwestycyjna przeznaczona na zakup opału do ogrzewania kościoła. Składamy podziękowanie za wielkoduszne i pełne zrozumienia włączanie się w troskę o materialny stan Parafii.

- Nabożeństwo ku czci św. Józefa i Świętej Rodziny o godz. 17.30. Zapraszamy.

W BIEŻĄCYM TYGODNIU:

Msze św. Roratnie  są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.00. Dzieci zachęcamy do przynoszenia adwentowych lampionów.

- Chóry parafialne mają ćwiczenia:

A) Chór Żeński:

Głos I w poniedziałek 29 XI o godz. 19.00

Głos II we wtorek 30 XI o godz. 19.00

Głos III w środę 1 XII o godz. 19.00

B) Chór Mieszany: w czwartek 2 XII o godz. 19.00

C) Schola: w sobotę 4 XII o godz. 10.00

Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w próbach.

- spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 1 XII o godz. 18.45

- W bieżącym tygodniu przypada I-szy Czwartek, Piątek i Sobota m-ca. W czwartek 2 XII modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz za kapłanów pochodzących z naszej Parafii oraz za tych, którzy tutaj posługiwali. W piątek 3 XII Msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30. Odwiedziny chorych od godz. 8.15. Spowiedź o godz. 6.30 oraz od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych w ubiegłym miesiącu. W sobotę 4 XII o godz. 7.00 Msza św. formacyjna dla Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli NMP wraz z nabożeństwem różańcowym i pierwszosobotnim.

-W trakcie Adwentu będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

W naszej Parafii zostaną przeprowadzone w dniach 12 – 13 – 14 XII. Szczegóły podamy za tydzień. Już dziś można zapoznać się z planem rekolekcji spoglądając na układ Mszy św. w dziale „Intencje mszalne” na internetowej stronie Parafii.

PRZYGOTOWANIE  DO  SAKR. BIERZMOWANIA:

Dopiero po Rekolekcjach, w  sobotę 18 XII, spotkania przygotowawcze dla kandydatów:

z kl. VIII o godz. 11.00;

z kl. I szk. śred. o godz. 12.30

INFORMUJEMY:

- Corocznym zwyczajem pan Organista odwiedzi domy parafian przynosząc opłatek wigilijny. Prosimy by przyjąć go życzliwie. Organista służy Parafii cały rok przy organach, gra i śpiewa oraz prowadzi chóry śpiewacze. Ofiara składana przy okazji opłatków jest częściową zapłatą za jego całoroczną pracę. Opłatki wigilijne zostały poświęcone w niedzielę 7 listopada i są symbolem budowania wspólnot rodzinnych na Ewangelii Jezusa Chrystusa i Jego Sakramentach.

- Jak najserdeczniej prosimy o to, by poruszając się drogami publicznymi zadbać o swoją widoczność. Wiele pojazdów ma przepalone żarówki, wielu rowerzystów nie ma w ogóle oświetlenia, wielu pieszych nie ma jakiegokolwiek odblasku a poruszając się w warunkach słabej widoczności narażają się na kolizję i wypadek. Pomagajmy sobie wzajemnie w bezpiecznym korzystaniu z dróg podczas podróży.

Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika katolickiego NIEDZIELA.
 

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

PRZYGOTOWANIE DO SAKR. BIERZMOWANIA  w grudniu:

Spotkania przygotowawcze dla kandydatów:

kl. VIII   - sobota  18 XII  o godz. 11.00

kl. I szk. śred. - sobota  18 XII o godz. 12.30

 

 

HARMONOGRAM  MSZY ŚW.  w PARAFII p.w. św. JAKUBA Ap.      w KRZEPICACH:

W niedziele:   Krzepice  (kościół parafialny)8.00;  10.00;  12.00;   18.00

                       Zwierzyniec I  (kaplica) -  9.00

                       Dankowice      (kaplica) -   11.00

W dni powszednie:  (tylko kościół parafialny)     

    od poniedziałku  do piątku -  6.30; 7.00; 17.30 (w X, V, VI o godz. 17.00); 18.00

                                Spowiedź w godz.: 6.30 – 7.00 oraz 17.30 – 18.00               

    w soboty  -   6.30;  7.00;    18.00 (Msza św. niedzielna)

           Spowiedź w godz.: 6.30 – 7.00 oraz o godz. 18.00

Sakr. Pokuty w niedzielę  tylko w miarę możliwości (obecności) drugiego księdza

Kancelaria czynna:

od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 - 9.00

                                  oraz    od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 - 17.00

Kancelaria nieczynna:  w święta i uroczystości kościelne i państwowe oraz w I-sze Piątki m-ca po południu.

W LIMIT OSÓB MOGĄCYCH BYĆ WEWNĄTRZ KOŚCIOŁA NIE WLICZA SIĘ OSÓB ZASZCZEPIONYCH ORAZ OZDROWIEŃCÓW.

W PRAKTYCE OZNACZA TO MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICZENIA W LITURGII WSZYSTKICH CHĘTNYCH. ZACHĘCAMY BY  SKORZYSTAĆ Z WSZYSTKICH MOŻLIWOŚCI ZABEZPIECZENIA SIĘ,  SZCZEGÓLNIE PRZEZ SZCZEPIENIE, PRZED CHOROBĄ  LUB  JEJ  CIĘŻKIM PRZEBIEGIEM.

 ZACHOWUJEMY ZASADY BEZPIECZEŃSTWA SANITARNEGO PODANE PRZEZ WŁADZE CYWILNE.

PROSIMY BY UŻYWAĆ  MASECZKI ZASŁANIAJĄCE USTA I NOS.

I N F O R M U J E M Y:

KOMUNIĘ ŚW. MOŻEMY PRZYJMOWAĆ TAKŻE NA DŁOŃ.

W KANCELARII ZAŁATWIANE SĄ WSZYSTKIE  SPRAWY DUSZPASTERSKIE i FORMALNE. 

INTENCJE MSZALNE SĄ WYZNACZONE  NA OKRES ok. MIESIĄCA  (jako zaplanowane). PROSIMY ZATEM SPRAWDZAĆ NA INTERNETOWEJ STRONIE PARAFII WIADOMOŚCI PARAFIALNE ORAZ INTENCJE MSZALNE.   W MIARĘ DOKONUJĄCYCH SIĘ ZMIAN W SYTUACJI EPIDEMICZNEJ BĘDZIEMY INFORMOWALI O SYTUACJI W POSŁUDZE PARAFIALNEJ.

PRZEŻYWAJMY  HISTORIĘ  SWOJEGO ŻYCIA  RAZEM CHRYSTUSEM I WE WSPÓLNOCIE ZE SOBĄ CZYLI  WE WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI I ZROZUMIENIU. PAN JEZUS DAJE NAM PRZYKŁAD WIERNOŚCI BOGU, ROZTROPNOŚCI, ODWAGI, POKOJU SERCA I WYTRWAŁOŚCI.