Mamy nowych kapłanów!
piątek, 28 czerwca 2013 18:55

Drodzy parafianie, z radością pragniemy przedstawić wam naszych nowych księży wikariuszy:

ks. Stanisława Krupińskiego, który przybył do nas z parafii św. Stanisława Kostki w Częstochowie,
ks. Jarosława Sowę, przybyłego z parafii św. Zygmunta w Częstochowie,
oraz ks. Grzegorza Stanulę, który przyjechał do nas z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Strzałkowie.

Kapłanom życzymy Bożego Błogosławieństwa, radości, życzliwości, sił do działania oraz opieki Matki Przenajświętszej i św. Michała Archanioła. Przyjmijmy ich z otwartymi ramionami i sercami!

 

Jednocześnie pamiętajmy o naszych drogich, poprzednich księżach wikariuszach, polecając ich w naszej codziennej modlitwie. Przypominamy, że odchodzą oni do:

ks. Tomasz Mucha - Wielunia,
ks. Jacek Drozdek - Mokrska,
ks. Zbigniew Krutin - Radomska,

szczęść im Boże!

 
Poszukiwani chłopcy i mężczyźni!
piątek, 21 czerwca 2013 11:34

Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach poszukuje chłopców i mężczyzn do udziału w "Jakubowych Opowieściach", czyli plenerowym Spektaklu Teatralnym, który realizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach.

Premiera będzie miałą miejsce 27 lipca 2013r o godzinie 19:30 podczas Krzepickich Dni Jakubowych.

Uwaga! Nie trzeba recytować, śpiewać oraz uczyć się roli na pamięć!
...Na czym będzie polegał udział w widowisku? Zainteresowanych zaprawsamy na spotkanie z reżyserem spektaklu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 czerwca (w środę), o godzinie 18:00 w sali kinowej GOK w Krzepicach.

Gwarantujemy:

  • ciekawe zajęcia,
  • rozwój artystycznych zdolności,
  • sławę na szczebu lokalnym, szczególnie wśród płci pięknej.

ZAPRASZAMY,
liczymy na Waszą obecność!

 

 
Już za miesiąc Dni Jakubowe
piątek, 21 czerwca 2013 00:00

Drodzy parafianie!alt

W dniach 25-28 lipca (czwartek-niedziela) 2013r. Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Zielony Wierzchołek Śląska” oraz Parafią pw. św. Jakuba organizują Krzepickie Dni Jakubowe.
Pierwsze dwa dni będą obfitowały w spotkania i prelekcje nawiązujące do historii i idei wędrowania najstarszym szlakiem pątniczym Europy, natomiast weekend wypełnią wydarzenia odbywające się w rynku miasta.

Inspiracją dla organizatorów imprezy są m.in. – odnawiane w całej Europie – Drogi św. Jakuba. Szlak Jakubowy, w średniowieczu był jednym z najważniejszych szlaków pątniczych Europy. Do grobu Apostoła w Santiago de Compostela pielgrzymowali mieszkańcy najodleglejszych zakątków Europy. Obecnie przybywa szlaków, pielgrzymów i informacji na ten temat - należy podkreślić, że Jurajska Droga św. Jakuba przebiega przez Krzepice i wschodnią część województwa opolskiego na Górę św. Anny.

Program Dni Jakubowych będzie połączeniem obchodów odpustu parafialnego w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Krzepicach z tradycyjnym jarmarkiem kupieckim, prezentacjami artystycznymi lokalnych zespołów folklorystycznych, grup młodzieżowych (teatralnych i muzycznych), orkiestr dętych.

Towarzyszący Krzepickim Dniom Jakubowym jarmark kupiecki, będzie okazją do prezentacji i promocji lokalnego dziedzictwa kulturowego. W części handlowo wystawienniczej będą mogli zaprezentować się artyści, rękodzielnicy, wytwórcy produktów regionalnych, Koła Gospodyń Wiejskich prezentujące wyroby kuchni regionalnej, lokalne stowarzyszenia, grupy nieformalne, firmy i instytucje związane z kulturą regionu zainteresowane prezentacją swoich wyrobów.

W związku z powyższym zapraszamy Państwa do udziału w Krzepickich Dniach Jakubowych. Udział w imprezie (jarmarku kupieckim) jest bezpłatny. Wystawcy we własnym zakresie organizują stoisko wystawowe w miejscu wyznaczonym przez organizatora, po wcześniejszym wysłaniu pisemnego zgłoszenia do dnia 12 lipca 2013r. na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach ul. Częstochowska 27, 42-160 Krzepice.

Informacji dotyczących imprezy udzielają pracownicy GOK w Krzepicach – tel. (34)3175 – 033.

Spotkajmy się na Jakubowym Szlaku!

(Powyższy tekst jest cytatem z listu GOK do mieszkańców Gminy Krzepice)

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 30 z 30